Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Twitter’da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır?                               
    


Son zamanlarda gerek twitter gerekse mail üzerinden çevirmen rozeti alma hakkında birçok soru gelmişti.Twitter yaptığımız çeviriler ve yapılan çevirilere oy verdiğiniz taktirde bizlere çevirmen rozeti veriyor.
İlk olarak çevirilere nasıl yardım etmemiz gerektiğini kısaca anlatalım...

       1. Çeviri yapmak için https://translate.twitter.com/home adresine giderek twitter hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor..
       
       2.Giriş yaptıktan sonra karşılaştığınız sayfada profil bilgileriniz ve çeviri yapabileceğiniz bölümler bulunuyor..

Konunun başında söylediğim gibi amaç twitter’a çeviri konusunda yardımcı olmak..


       


Resimde de gördünüğüz gibi  birden fazla bölüm var.İstediğimiz konu ile ilgili bir sayfaya giriş yapalım.Sonrasında ise yapmanız gerekenler 

Translate bölümüne geliyorsunuz. Resimdede gördüğünüz gibi çeviriler olacak. ilk siteye girdiğinizde çeviriler muhtemelen çok olacak. şimdi size anlatacağımı iyi okuyun.

ordaki çevirileri oylayın 'ama' kafanıza göre oylamayın, doğru çeviriyi yapmış kişiye oy verin. herkesin yaptıgı hata var en çok oy alan çeviriye oy veriyorlar bu çok yanlış. bunu yapıp boşa zaman harcarsınız. size tavsiyem çeviri yaparak pek kolay rozet alabileceğinizi sanmıyorum. ben şahsen hep oyluyorum. ve çoğu kişi çevirilere nokta harf değiştirerek tekrar çeviri yapıyor eğer yaparsanız hesabınız bloke olur ve bir daha kessinlikle açılmaz.ilk başta 400'e yakın çeviri olacak hepsini okuyarak doğru bir şekilde oylayın, oylanacak çeviri kalmadığında tahminen 1 hafta sonra yeni çeviriler geliyor. oyladığınız çevirilerin onaylanması için de belli bir süre yok  bazı çeviriler bir gün sonra onaylanıyor bazılarıda 1 hafta sonra. yani belli bir üresi yok.çevirileriniz veya oyladığınız çeviri onaylanınca karma puan veriliyor bu puan da tahminen 100-200 e ulaştığında ve %20 dilime girdiğinizde çevirmen rozeti Otomotik bir şekilde hesabınıza eklenecek.uzun bir süre siteye girmediğinizde iste rozet tekrar alınıyor sizden, ama tekrar çeviri yapıp oylama yaptığızda tekrar veriliyor.. muhtemelen rozeti 2-3 ayda anca alabilirsiniz.

Önceden çevirmen rozetini almak kolaydı fakat Twitter 6 Haziran 2012 tarihinde yaptığı bir değişiklikle daha zor hale getirdi.

Çevirmen rozetinin faydaları:

-hesabınız spamlara karşı veya dış tehtidlere karşı korumalıdır.  
-hesabınıza eklenen rozet ile hesabınız çok havalı duruyor.
-twitter'da güvende oluyorsunuz.
-twitterda takipçileriniz artıyor.
-ingilizceniz gelişiyor.
-twitter'da ceçirmen oluyorsunuz.

NOT: dediğim gibi twitter kandırmalar konusunda çok hassas. çevirilere nokta veya büyük küçük harf ekme gibi şeylere hiç bulaşmayın twitter anında buluyor ve hesabını bloke ediyor. benim 2 hesabımıda bloke etti. 3 hesabıma yeni başladım. size tavsiyem sadece oylayın hiç bir riskte almayın. hiç çeviri yapmayıp sadece oy verip rozet alan çok kişi gördüm. Bir yardıma ihtiyaç duyarsanız bana iletin yardımcı olurum.Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon