Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Android KitKat'lı General Mobile Discovery - İnceleme

General Mobile Discovery Android 4.4.2 KitKat güncellemesini aldı. Peki KitKat'lı Discovery nasıl görünüyor?

General Mobile firması geçtiğimiz yıl Disc
overy adında bir akıllı telefon tanıttı ve bu telefon gerek özellikleri gerek fiyatı ile oldukça ilgi çekiciydi. Oldukça iyi özelliklere sahip olan telefon 700.00 TL fiyat etiketi ile raflarda yerini aldı.
Dört çekirdek (Quad Core) işlemcisi ve 1GB RAM’i bulunan Discovery, diğer işlemcilere göre %50 enerji tasarrufu sağlayan işlemcisi ile kullanım kolaylığı sağlıyor. General Mobile DISCOVERY, 312PPI piksel yoğunluğu, 4.7inç HD IPS ekranı ve 1280x720 piksel çözünürlüğü ile başarılı bir görüş açısı ve kaliteyi bir arada sunuyor. Cihaz, 8MP otofokus ve flaşlı hızlı kamerası, tek dokunuşla 21 saniyede 99 resim çekmeyi sağlayan lensi ile de fark yaptı.
 WiFi, Bluetooth 4.0, GPS ve 3G görüntülü görüşme bağlantılarını destekleyen Discovery 16GB, 42 Mbps HSPA+ hızlı internet erişimi sayesinde internetten yüksek çözünürlükteki videoları çok kısa sürede indirebilme ve yüksek performansla izleme olanağı sağlıyor. 
General Mobile nihayet Discovery kullanıcılarının uzun bir süredir bekledikleri Android 4.4 KitKat final güncellemesini sundu ve kullanıcılar dün gece itibariyle güncellemeye kavuştular. 650 MB civarında dosya boyutuna sahip bu güncelleme cihaza sistem iyileştirmesi ve performans artışının yanında hava durumu gibi eksik olan bazı özellikleri de getiriyor.

1417237971_screenshot2014-11-29-07-12-03.png
Android 4.4.2 KitKat güncellemesi daha önce yayınlanan Beta sürümünün aksine Local(Yerel)’den değil; direk olarak güncelleme seçeneğinden yükleniyor. Beta sürümde dts etkisi olmadığı için ses az çıkıyordu ve kasmalar vardı fakat yeni sürümde hepsi onarıldı. Şu anlık stabil bir sürüm olan Kitkat güncellemesinin eksileri bulunmuyor.
Eğer güncelleme yapmak istiyorsanız, Ayarlar < Telefon Hakkında < Sistem güncelleme seçeneklerine dokunarak yapabilirsiniz. Güncellemeden önce şarjınızın dolu olmasına dikkat edin.
Gelen güncelleme ile General Mobile Discovery yepyeni bir arayüzüne sahip oldu. Değişik tema seçeneklerinin olduğu cihazın tüm simgeleri değişti ve uygulamalar KitKat'ın sunduğu özelliklerle yeniden güncellendi. Bildirim çubuğu şeffaf bir görünüme sahip oldu ve buradaki Wi-Fi, saat, pil oranını gösteren simgeler farklı bir görünüm aldı. Cihaz oldukça stabil bir şekilde çalışıyor.
Android 4.4.2 KitKat ile oldukça şık bir arayüzüne sahip olan Discovery kullanıcıları yepyeni bir cihaz kullanıyormuş hissine kapılacaklar. Değişen arayüzünü merak ediyorsanız sonraki sayfalarımızda Android 4.4.2 KitKat'lı General Mobile Discovery'nin ekran görüntülerini inceleyebilir.
Bu güncellemeyi indirip kuran Discovery kullanıcıları yorum kısmından bizlere düşüncelerini ve gelen yenilikleri bildirebilir. Android Kitkat güncellemesi hoşunuza gitti mi?

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon