Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Telefonlarımızın Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Hepimiz öyle yada böyle bir akıllı telefona sahibiz. Kimimiz iphone kullanırken kimimiz Samsung kullanıyor. Son zamanlarda insanların elinde HTC marka, LG marka gibi telefonlar görmekte mümkündür.

Bir önceki yazımızda telefonlarımızın kılıfları ile ilgili bir yazı okumuştunuz. Şimdi bu yazımızda da telefonlarımızın başka nelere ihtiyacı var, telefonlarımızın olmazsa olmazları nelerdir, daha doğrusu telefonlarımızın nezdinde bizim telefon kullanırken nelere ihtiyacımız var bunları yazmak istedim.

Kulaklık;
Akıllı telefonlarımızı bazen müzik dinlemek için, bazen de internetten video izlemek için kullanırken en çok ihtiyacımız olan şeylerden birisi de kulaklıktır. Günümüzde bir vine çılgınlığı olduğunu da göz önünde bulundurursak kulaklık şart gibi görünüyor. Konuşma rahatlığını ve konforunu arttırmak adına da kulaklıklar oldukça tercih ediliyor.
Ben kulaklık kullanmayı pek sevmesem de sabah işe gelirken, akşam eve giderken serviste, hafta sonları yürüyüş ve koşu yaparken müzik dinlemek için kulaklık kullanıyorum.
Akıllı telefonlarımızın olmazsa olmazlarından birisi kulaklıklardır.

Ekran Koruyucu;
Telefonunuzu ilk elinize aldığınız anı hatırlayın. Hatırı sayılır  bir miktar para ödediniz ve neredeyse tutmaya kıyamıyorsunuz. Hal böyle olunca en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi de telefonumuzun ekranını çizilmelere ve diğer etkenlere karşı koruyan ekran koruyucu jelatinlerdir.Uzun bir süre telefonunuzu kullanıp üzerindeki ekran koruyucu filmin nasıl zarar gördüğünü fark eder ve '' iyi ki de bu ekran koruyucu film ile telefonumun ekranını kaplamışım'' dersiniz.

Çünkü telefonumuzu bazen kot pantolonumuzun arka cebine, bazen anahtarların ve bozuk paraların olduğu cebimize koyarız ve bu da metal ile etkileşimde olan telefonumuzun kasasında ve ekranında çizikler meydana getirir.

Ekran koruyucu film telefonumuzun olmazsa olmazlarındandır.

Yedek Batarya;
Akıllı telefonların en büyük dertlerinden birisi de şarj problemidir. Her gün akşam ve hatta bazı günler iş yerinde gün arasında bile telefonumu şarja taktığım zamanlar oluyor. Hal böyle olunca yedek bataryaya kaçınılmaz derecede ihtiyaç duyuluyor. Telefonunuzun mutlaka bir yedek bataryası olmalı ve acil olmadığı sürece bu yedek bataryayı kullanmayınız. Mevcut telefonunuzda takılı bataryayı şarj etmeye çalışın. Çünkü tecrübeyle sabittir ki, yedek bataryaya güvenerek yola çıktığımda hep şarjım bitmiştir. Bazı telefonlarda batarya değiştirmek gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bunun için de aparatlı yedek bataryaları tercih edebilirsiniz.
Yedek batarya telefonlarımızın olmazsa olmazlarındandır.

Eğer sizin de telefonlar için olmazsa olmaz diye düşündüğünüz aksesuarlar varsa yorum yazarak yazıya katkıda bulunabilirsiniz.


Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon