Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Adsense Tıklama Oranlarını artırmak

 Örneğin 1 blogunuz veya siteniz var. Google üzerinden eğer ziyaretçi çekiyorsanız Google reklamları harici hiç bir bağlantıya mavi renk vermeyin. Hatta bağlantılar altı çizili olmasın.

 Bu sayede yaptığım testlerde bağlantı renkleri google arama sonuçları renkleri ile aynı olduğu için ziyaretçiler tarafından çok tıklandığını gördüm.

ARKA PLAN

 Sürekli sayfanızın arka planı beyaz ve adsense arka planınında beyaz olmasına özen gösterin.

SAYFA YÜKLENMESİ

 Ayrıca sayfanız php ile kodladıysanız ilk önce hangi bölüm yükleniyorsa o bölüme adsense koyun. Bu sayede her sayfa yüklenmesinde ilk önce adsense reklamı yüklenecektir.

 Adsense en çok tıklanan reklam modülü şüphesiz 300x250px olanlardır. bu anlamda bu reklamı ilk sayfanızın tam ortasına ve soluna koyacaksınız.

HER ZAMAN SOL REKLAM DAHA ÇOK TIKLANIR

 İnsanlar soldan yazıları okuduğunda soldaki reklam her zaman daha çok tıklandığını gördük.

İLK BAKILAN REKLAM

 İlk bakılan reklam şüphesiz ilk yüklenen reklamdır. Bu anlamda kodlamalarınızda ilk yüklenecek reklamı ilk yüklenen sayfanıza ekleyiniz. Bakmak için wordpress header'dan sonra gelen index.php ve single.php dosyalarına bakınız. sidebar.php dosyası en son yüklendiği için herkes bu sağ bloga reklam koymaya çalışıyor.

 Her zaman ilk bakılan reklama ilk önce tıklanıyor. Akılda kaldığı için eğer makaleniz ile tümleşik bir reklam görüntülendiğinde ziyaretçi tekrar reklama dönerek tıklıyor.

REKLAM SADE OLACAK

 Reklamın sağında ve solunda kesinlikle biçimlendirme ve karışık yazılar olmasın. Aynı şekilde biçimlendirilmiş yazıda olmamasına özen gösterin.

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon