Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

2012-2013 Türkiye Kupası Hangi Kanalda?

2012-2013 sezonu Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın yayın ihalesi sonuçlandı.

İhaleyi Turkuvaz Medya Grubu kazandı.

Maçlar A Haber ve Digiturk ortaklığında yayınlanacak.

İşte federasyondan yapılan açıklama:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2012-2013 sezonu Türkiye Kupası ve Süper Kupa müsabakalarının televizyondan yayınlanmasına ilişkin ihale sonuçlandı.

Yeni sezonda Türkiye Kupası'nın yayın ve isim hakkı ile Süper Kupa'nın yayın hakkını Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri A.Ş. aldı.

Kapalı zarf usulüne göre gerçekleştirilen ihalede, Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri A.Ş., yıllık "11 milyon 250 bin dolar + Türkiye Futbol Federasyonu ve organizasyon payını" teklif ederek yeni yayıncı oldu."

Digiturk'ten yapılan açıklama ise şöyle:

Türkiye Kupası da Lig TV'de

"Spor Toto Süper Lig'in ardından Türkiye Kupası heyecanı da Digiturk'te yaşanacak. Önümüzdeki sezon yeni statüsüyle büyük bir heyecana sahne olacak Türkiye Kupası maçlarının yarısı Lig TV2 ve Lig TV3 ekranlarında olacak.

Türkiye Kupası karşılaşmaları yayın hakkı ihalesi 07 Ağustos Salı günü gerçekleşti. İhaleyi kazanan AHaber maçların yarısının münhasır yayın haklarını Digiturk’e devretti. 2012 - 2013 sezonunda kupa maçlarının tamamı Digiturk’ün Lig Tv 2 – Lig Tv 3 kanallarında ve yarısı da aynı anda AHaber ekranlarında futbolseverler ile buluşacak.

Türkiye Kupası maçlarının yayın hakkı ihalesi sonuçlandı. AHaber aldığı ihale sonucunda maçların yarısının münhasır yayın haklarını Digiturk’e devretti. 2012 – 2013 sezonunda, Türkiye Kupası maçlarının tamamı, İngiltere Premier Ligi, Brezilya Ligi, Rusya Ligi, Beko Basketbol Ligi gibi önemli spor etkinliklerini ekranlara taşıyan Lig TV 2 ve Lig TV 3 kanallarından canlı olarak yayınlayacak. Her hafta sırayla belirlenecek seçimler sonucunda AHaber maçların yarısını eşzamanlı olarak yayınlayacak.

Sezonun son kupası olan Süper Kupa maçı ise sadece Digiturk ekranlarında olacak

Yeni statüsü ile Türkiye Kupası artık daha renkli

2012 – 2013 sezonunda daha fazla takımın katılımı ile Türkiye geneline yayılacak olan Türkiye Kupası’nda, ilk 5 tur tek maç eleme usulü ile oynanacak. Eleme turlarından çıkan 8 takım, 4 takımlı 2 grupta çift maç lig usulü mücadele edeceği Play-Off’a katılma hakkı kazanacak. Gruplarda ilk 2 sırada yer alan takımlar, yarı final müsabakalarında çift maç eleme sistemi ile oynayacak.

Avrupa kupalarında mücadele edecek Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Bursaspor ve Eskişehirspor takımlarının 4. turda mücadeleye katılacağı Türkiye kupasına, diğer Süper Lig takımları 2. turdan dahil olacak.

9 ayda 177 karşılaşmanın yapılacağı Türkiye Kupası heyecanı Digiturk ekranlarında yaşanacak. Türkiye Kupası karşılaşmaları, yenilenen statüsüyle daha fazla takımın mücadele ettiği, tüm seneye yayılmış bir şölen olacak."

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon