Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Hükümdar - Ömer Baba'nin Okuduğu Kitap - Kurtlar Vadisi Pusu 165. Bölüm

hukumdar mustafa cevik kurtlar vadisi pusu 165 bolum
Kurtlar Vadisi Pusu'nun 165. bölümünde Ömer Baba'nın okuduğu Mustafa Çevik'in Hükümdar "Gök Çadır, Güneş Bayrak" romanı hakkında bilgiler...

"Hükümdar, Orta Asya'nın uçsuz bucaksız bozkırlarında hayatta kalmaya çalışan dağınık Türk boylarının tek bir bayrak altında toplanarak devlet kurmalarının destansı öyküsüdür… Türk boylarının kendilerine lider olarak seçtiği Kara Han gittikçe zalimleşerek yönetimi kendi çıkarları için kullanmaya başlar. Oğlu Oğuz, bu haksız düzene daha fazla dayanamaz ve babasını karşısına alarak hakanlık için uzun ve zor bir mücadeleye girişir. Annesi Ay Hatun ile bilge Uluğ Bey'in destekleri Oğuz'u iyi hissettirse de o en büyük gücü her zaman inandığı ve yolundan ayrılmadığı Gök Tanrı'dan alır. Yerin ve göğün birleştirici gücü olan Oğuz, Tanrı'dan aldığı kut sayesinde Türk milletini cihana hâkim kılacak ve kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde Türklerin kaderini değiştirecektir.

Türk milletinin destansı tarihi içerisinde önemli bir yer tutan Oğuz Kağan, Hükümdar'da tek bir bayrağın, tek bir ülkünün peşinden giden, binlerce kişiyi ardına katan hâkimiyetin iradesidir. Bu kitapta mahmuz ve nal sesleriyle kayaları parçalayan unutulmaz bir kahramanın ruh ve inanç mücadelesini okuyacak; aşk, ihanet ve sabrın sınırlarınada tanıklık edeceksiniz.

Mustafa Çevik'ten uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız bir kasırganın şiirsel romanı..."

Yazar:Mustafa Çevik 

Sayfa Sayısı: 200
Dili: Türkçe
 
Yayınevi: Sayfa 6
 
hukumdar mustafa cevik

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon