Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

En iyi Android Tarayıcı (Browser) uygulamaları

Bugün sizlere kendi deneyimlerim doğrultusunda en iyi Android tarayıcı uygulamalarını sıralamaya çalıştım. Sıralamada hız, performans ve kullanım kolaylıklarına göre en başarılı uygulamaları belirledim. 


NOT: Uygulamalar hakkında yorumlarınızı da bekliyorum. Tüm uygulamaları kendi telefonum olan Samsung Galaxy Mini 2 (Android 4.2.2 JB) modelinde denedim.

- Next Browser (Performans [En Hızlı])
Next Browser denediğim ve şu anda kullandığım en hızlı tarayıcı. Ayrıca neredeyse tüm sitelerde sorunsuz video oynatmayı destekliyor. Uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum ve öneriyorum. Eklentiler desteği de çok iyi bence. Hatta sizlere PDF kaydedici, Ekran görüntüsü kaydedici eklentilerini öneriyorum.
Buradan Google Play adresine ulaşabilirsiniz

- Yandex Browser (Kullanım kolaylığı [En Pratik])
Arayüzü çok sade ve pratik bence. Kullandığım dönemde en sevdiğim özelliği url çubuğunun altta yer alması. Aşağıda olunca durum çubuğuna ulaşmak çok kolay. Ayarları düzenlemesi kolay ve web gezintisinde sağladığı özellikler çok ideal.
Buradan Google Play adresine ulaşabilirsiniz

- Clean Master Browser (Güvenlik[En güvenli])
En güvenli bulduğum tarayıcılardan biri. Güvenilmeyen bir siteyi açmaya çalıştığınızda sizleri uyarıyor. Üreticinin söylediğine göre Av-Test sonuçlarında en iyi seçilmiş. Güvenliği önemseyenlere öneririm.
Buradan Google Play adresine ulaşabilirsiniz

- Light Browser (Arayüz [En iyi görsellik])
En başarılı arayüze sahip tarayıcı olduğuna kanaat getirdim. Çok sade ve gözleri yormayan bir arayüze sahip. Yandex Browser beğenmeyenler için iyi bir alternatif olabilir.
Buradan Google Play adresine ulaşabilirsiniz

Aslında Exsoul Browser ve Lightening Browser uygulamalarını da denemenizi öneriyorum. Adından söz etmediğiim diğer tarayıcılar da çok iyi, ancak işlemci kullanımları düşük seviye telefonlar için çok zorlayıcı olabiliyorlar.

Son güncelleme: 18.05.2014

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon