Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Samsung Galaxy S5 Pil ömrünü arttırmanın yolları

Samsung Galaxy S5 satışa çıktığından beri, birçok kullanıcı pil konusunda sıkıntılarını dile getirdi. Şimdi sizlere bu sorunun çözümünü anlatmaya çalışacağım.Aslında yazacaklarım, genel olarak bilmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor. Ama kimilerinin dikkat etmediği yada önemsemediği kısımlar olabiliyor. Şimdi bunlardan söz edelim.

- Güç Koruma Modu
Güç koruma modu cihazda orijinal olarak yer alan ve ayarlar menüsünden ulaşabileceğiniz bir mod. Bu mod ekran parlaklığı, sesler, bağlantılar gibi özellikleri denetleyerek pil kullanımını uzatmaya yarar.

- Ultra güç tasarrufu modu
Bu mod ise biraz daha üst pil koruma sağlıyor ve yine cihazda orijinal olarak yer alıyor. Bu modu tam dolu pilden itibaren sürekli olarak kullanmanız durumunda ortalama 12 gün kadar çalışma sağlayabiliyor. Bu modu pil %10 dolulukta iken çalıştırmanız durumunda ekstra bir güne kadar daha çalışma seçeneği sunabiliyor.

Ancak bu mod telefonun gene olarak sevilen birçok özelliğini devre dışı bırakır, ancak zor durumlarda ve uzun süre elektrik bulamadığınız zamanlarda arama ve mesajlaşma yaptığınız sürece sizlere çok uzun süreli kullanım sunacaktır.

Bu mod ile tüm bağlantılar kapatılır, ekran efekleri ve çok daha fazla ek özellik devre dışı bırakılır. Bu mod çalışırken açıkça dokunmatik Nokia 3310 kullanıyor gibi hissedebilirsiniz. Modu çalıştırmak için Ayarlardan Güç tasarrufuna gittiğinizde bulabilirsiniz.

- GPS kullanımı
Bu önerimiz ile GPS ayarlarında küçük bir düzenleme ile pil kullanımınızı uzun bir süre arttırabilirsiniz. Yapmak için Konum ayarlarını açın. Ardından Mod seçeneğine tıklayıp  Güç korumayı seçin. Daha sonra kapatın. Ancak GPS kullanmıyorsanız buna dikkat etmeniz gerekmiyor.

- Ekran Parlaklığı
Bu özellik birçok kullanıcı tarafından biliniyor olsa da hiç kimse önemsemiyor. Ekran parlaklık ayarı. Ekran parlaklık ayarı çok önemli bence. Özellikle geliştirici tarafından çok dikkatle geliştirilen otomatik ekran parlaklığı ayarını kullanmanız durumunda pil ömri çok daha fazla olacaktır.

- Animasyonlu Duvar Kağıtları
Animasyonlu duvar kağıtlarını kullanmayın. Detay vermeye gerek yok.

- Widgetlar
Orijinal olmayan widget kullanmamaya çalışın. Orjinal saat widget, takvim widget gibi widgetları kullanın. Yada basit bir saat widget arıyorsanız, Google Play'de arayarak bulabileceğiniz Digital Xperia Clock uygulaması işinizi görecektir.

Ayrıca ekran efektlerini kullanmayarak, orijinal yazı fontunu değiştirmeyerek pil ömrünüzü artırabilirsiniz.

Son güncelleme: 16.05.2014

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon