Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Samsung tasarımcı değişikliğine gitti

Tasarımcı değişikliği biraz tuhaf gelse de durum aynen böyle. Samsung bir süredir rakiplerine karşı iyi bir tasarım geliştiremeyen tasarımcısını görevden aldı.Samsung'un ürettiği Plastik kasalı cihazlar uzun zamandır eleştiriliyor. Özellikle yanlardaki parlak bölümün kısa sürede deforme olmasının (Bu sorun benim kullandığım Galaxy Mini 2 modelinde de oldu ve bende tamamını soydum ve yanları simsiyah oldu.) kullanıcıları tarafından oldukça fazla eleştirildiği biliniyor.

Son dönemde Suni Deri tasarım arka kapaklar ile kullanıcılarını biraz rahatlatan Samsung, bu da beğenilmeyince tasarımcısının görev konumunu değiştirdi. Tasarımın en önemli isimlerinden Chang Dong-hoon'un görev yeri değiştirildi.

Chang Dong-hoon'un hangi konuma atandığı bilinmiyor ancak yerine getirilen isim  Lee Min-Hyuk'un Metal gövde tasarıma gideceği konuşuluyor.

Ancak Samsung'un uzun süredir kullanmamakta direndiği metal kasayı tercih etmesi halen biraz düşük bir ihtimal. Metal kasa yerine Samsung'un iPhone 5C modelinde kullandığı yapıda plastik kasa tercih edebileceği konuşuluyor.

Önceki modellerde yer alan deforme sorunlarının yaşanmaması ve dayanıklı bir yapıya sahip olması Samsung'un bu tasarımı seçmesine neden olabilir. Bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak ve Samsung Note 4 modelinde kapsamlı bir tasarım değişikliğine gidecek mi? birlikte göreceğiz.

Son güncelleme: 11.05.2014

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon