Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

ASUS ile Google Yeni Nexus 7 Tableti Duyurdu


ASUS ile Google, hem bugüne kadarki en net tablet ekranına hem de güç kablosu kalabalığını ortadan kaldıran dahili kablosuz şarja sahip 7 inç bir portatif cihaz olan Nexus™ 7’yi tanıttı. Ele rahatça sığan incecik bir profille en iyi Google deneyimini sunan yeni Nexus 7, ASUS ile Google arasında 2012 yılında çığır açan Nexus 7 tabletle kurulan başarılı ilişkiyi sürdürüyor.Mükemmel portatiflikle birleşen rakipsiz netlik
Çarpıcı 323ppi (pixels-per-inch/inç-başına-düşen-piksel) için 2,3 milyondan fazla piksel barındıran, canlı bir 7 inç Full HD ekranla yeni Nexus 7 uygulamaları, oyunları, kitapları ve filmleri benzersiz görüntü kalitesiyle capcanlı sunuyor. ASUS TruVivid teknolojisi renk netliğini ve parlaklığını iyileştirirken IPS ekran teknolojisi ultra-geniş 178 derece görüntüleme açıları sağlıyor. Çizilmeye dayanıklı Corning® Glass ve kavraması kolay, yumuşak dış görünüş ayrıca yeni Nexus 7’nin inanılmaz sağlamlığını garantiliyor. 8,65 mm kalınlık ve sadece 290 gr. olan ağırlık, yeni Nexus 7’nin karton kapaklı bir kitaptan bile daha kolay taşınmasını sağlıyor.

Yeni Nexus 7, inanılmaz performans ve kapsayıcı mobil oyun için 2GB RAM’lı Qualcomm® Snapdragon® S4 Pro dört-çekirdekli işlemciye sahip. Enerji tasarruflu olması sayesinde pil ömrü 10 saate kadar çıkıyor. MP3 kodlama formatının yaratıcısı olan Fraunhofer’in Cingo™ mobil ses teknolojisi sayesinde filmler ve oyunlar da kulağa muhteşem geliyor. (Daha fazla bilgi için: www.fraunhofer-cingo.com)

Yüksek kaliteli ön ve arka kameraları ile yeni Nexus 7, Google Hangouts ile görüntülü sohbet etmek için ideal ve Google+ üzerinden anlık paylaşımlar için kristal netliğinde fotoğraflar, videolar ve 360 derece Photo Spheres çekebiliyor. Yeni Nexus 7 ayrıca çift-bant Wi-Fi ve kusursuz HD video yayını, ultra-tepkisel internet taraması ve çok hızlı indirmeler için için opsiyonel 4G LTE de barındırıyor.


Android Jelly Bean 4.3 içeren ilk cihaz
Yeni Nexus 7, dünyanın en sevilen işletim sisteminin son versiyonu olan Android 4.3’e sahip ilk tablet. Tabletler başkalarıyla paylaşımda bulunmak için mükemmel cihazlar ve Android 4.3 de örneğin ebeveynlerin çocuklarına yetişkin içeriklerine erişim sınırlaması getirebileceği kısıtlayıcı özellikler sunuyor.

Benzer şekilde, perakende mağazaları ürün bilgilerini gösterebilmek için tabletleri kullanıyor ve mağazalar tabletleri satış noktası sistemi olarak kullanabiliyor. Android 4.3 ayrıca Bluetooth Smart teknolojisini de destekleyerek, fitness sensörleri gibi yeni cihazlara bağlanan mobil uygulamalara kapı açıyor.

Nexus 7 ayrıca bulut için tasarlanmış Google uygulamaları -Chrome, Maps, YouTube, Hangouts ve Google Now gibi- yüklü geliyor; böylece her şey kolaylaşıyor ve birden fazla cihazda sorunsuz çalışıyor.

Google Play, büyüleyici bir içerik yelpazesinin keyfini sürmenin en kolay yolu – kablo yok, uğraşmak yok, sadece saf eğlence. Dünyanın en geniş e-kitap koleksiyonuyla arkanıza yaslanın, milyonlarca müzik parçası dinleyin ve binlerce film ve TV dizisi izleyin – hepsi bir anda avcunuzun içinde. Bugüne dek tabletler için tasarlanmış en geniş uygulama seçeneği ile herkes için bir şeyler var.

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon