Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook, sosyal Ağ dünyasındaki yerini korumak için yenilikçi adımlar atıyor. Her geçen gün farklı amaçlara hizmet eden yeni bir sosyal ağ ile tanışıyoruz. son olarak Vine isimli sosyal ağda kullanılan otomatik oynatma özelliğini Facebook'taki videolarına uygulayan Facebook bu özelliği ile bazı kullanıcıları sıkıntıya soktu.

Otomatik video oynatma özelliği sayesinde kotalı internet kullanıcıları maddi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalabilir. Kimisi iş yerinde ofiste Facebook'ta gezinirken otomatik açılan videolardan şikayetçi, kimisi gecenin sessizliğinde otomatik oynatılan videolardan şikayetçidir.

Facebook bu uygulamasını bazı kullanıcıları üzerinde kullanmaya başladı ve kısa zaman sonra tüm kullanıcılar için geçerli bir uygulama olacak. Bu uygulama için bazı kullanıcıların ekranın da aşağıdaki uyarı penceresi açılarak kullanıcılara duyuruldu.


Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?
Eğer sizde de videolar otomatik olarak oynatılıyorsa, videolar otomatik olarak açılıyorsa bunu engellemek için aşağıdaki tarifi izleyerek yapabilirsiniz.

Ayarlar > Videolar sekmesinden Açık olan bölümü ‘Kapalı’ olarak değiştirdiğinizde videolar kendiliğinden kapanacaktır.


Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon