Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

LG G3 kendi kendine kapanma sorunu neden oluyor? nasıl düzeltilir?

LG nin son amiral gemisi G3 modelinde ilginç bir sorun ortaya çıktı. Kullanıcılar tarafından gelen şikayetler neticesine cihazın kendi kendine kapanma sorunu olduğu ortaya çıktı. Bu sorun hakkında detaylı bilgi yazının devamında.


Kendi kendine kapanma gerçekten büyük bir sorun. Bu sorunla en çok karşılaşanlar ise Cyanogenmod kullanıcıları. Cyanogenmod yazılınmlarının bazen yaşadığı küçük uyumsuzluklar telefonun kapanmasına neden oluyor. Gelelim LG G3 neden kapanıyor?

LG G3 kapanmasındaki en büyük neden yazılım donanım uyumsuzluğudur. Yani telefondaki yazılım ile donanım birbiri ile doğru çalışma uyumunu gösteremeyince donanımda kasma ve telefonun kapanması sorunu ortaya çıkıyor.

Sorunu nasıl düzeltirim?
Sorunun LG tarafından gerçekleştirilecek küçük bir güncelleme ile düzeltilmesi bekleniyor. Ancak sizler de telefonunuzu güncelleme gelene kadar yormamalı, mümkün olduğunca az oyun ve güçlü uygulamaları çalıştırmalısınız.

Kısaca güncelleme ile sorununuz düzelecek, ancak hafif uygulamalar kullandığınız sürece cihazınızda önemli bir problem oluşmayacaktır.

Son güncelleme: 10.07.2014

Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon