Güncel Haberler, Yazılım, Teknoloji ve İnternet Paylaşım

General Mobile Discovery Rehber Yedekleme

Bilmeyen arkadaşlar için rehber yedekleme işlemini anlatmak istedim..

Gm Discovery ve diğer android telefonlarda rehberinizi isterseniz hafıza kartınıza, isterseniz gmail adresinize ve isterseniz telefonun hafızasına yedekleyebilirsiniz..


Rehbere giriyoruz ve sağ alt 3 noktadan seçenekleri açıyoruz.. Karşımıza alt resimdeki gibi ekran gelecek...Burada kırmızı alanla işaretlediğim içe/dışa aktar bölümüne dokunuyoruz..
Ve aşağı resimdeki ekran geliyor...
Burada rehberinizin nerede kayıtlı ise onu seçiyorsunuz...
Sim kartınızda kayıtlı ise Avea 01 seçilmelidir.. (Farklı operatörlerde farklı isim olabilir) Seçtikten sonra ileri diyorsunuz... 

Yine üst resime benzer bir ekran geliyor ve burada rehberdeki kişileri nereye yedekleyeceğinizi seçmeniz gerekiyor. 

Burada hafıza kartınız varsa hafıza kartını seçin.İsterseniz Gmail adresinizi seçebilirsiniz.

Rehberi Geri Yükleme : 

Yedeklediğiniz rehberi geri yükleme işleminde de yukarıdaki işlemleri tekrarlıyoruz.. İçe/dışa aktar kısmına tıkladığınızda hafıza kartına yüklediyseniz Hafıza kartından al gibi bir seçenek çıkar karşınıza onu seçerek rehberi geri yükleyebilirsiniz.. 


Gmail adresinizede yedekleme yaptıysanız aynı şekilde yukarıdaki adımları uygulayarak Gmail adresinizden yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

Not : Gmail ile yedekleme veya geri yükleme yapılırken telefonunuzun senkronize edilmiş olması gerekmektedir.

Bilgisayarınızdan Gmail adresinize giriş yaparak aşağı resimdeki gibi rehber sekmesine tıklayarak rehberinize göz atabilir aynı kişiler varsa birleştirebilir vs. işlemler yapabilirsiniz.Gmail adresinize giriş yaptığınızda ve rehberi yedeklediğinizde..
Kişi listenizi son 30 gün içindeki durumuna geri yükleyebilirsiniz. Bu şekilde sildiğiniz kişileri kurtarabilir, yaptığınız içe aktarma veya birleştirme işlemini geri alabilirsiniz.


Yorumlarınız için teşkür ederim Conversion Conversion Emoticon Emoticon